BBFA County Sunday Junior Cup

Results

Final
113. 12/04/15  10:30 Aylesbury Flooring (First) 3 - 1 Roebuck (First)
[+]
Semi-Final
112. 01/03/15  10:30 Aylesbury Flooring (First) 2 - 1 Kennington Athletic (Sunday)
[+]
111. 01/03/15  10:30 AFC Marlow HG (First) 0 - 6 Roebuck (First)
[+]
Quarter-Final
110. 08/02/15  10:30 Kennington Athletic (Sunday) 1 - 0 Burghfield (First)
[+]
109. 08/02/15  10:30 Roebuck (First) 5 - 3 AFC Burghfield (First)
[+]
108. 08/02/15  10:30 Aylesbury Flooring (First) 5 - 1 Italia Unita (Reserves)
[+]
107. 08/02/15  10:30 Richfield Rovers (Reserves) 2 - 3 AFC Marlow HG (First)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
4th Round
106. 25/01/15  10:30 Abingdon Exiles (First) 2 - 3 Kennington Athletic (Sunday)
[+]
105. 25/01/15  10:30 Burghfield (First) 2 - 0 Royale Cippenham (First)
[+]
104. 25/01/15  10:30 AFC Burghfield (First) 2 - 1 Sunningdale and Wentworth (Reserves)
[+]
103. 25/01/15  10:30 Polonia Reading (First) 1 - 2 Roebuck (First)
[+]
102. 25/01/15  10:30 Richfield Rovers (Reserves) 5 - 3 Ye Olde Swan (Veterans)
[+]
101. 01/02/15  10:30 AFC Marlow HG (First) 1 - 0 AFC Phoenix (Plough) (Reserves)
[+]
100. 25/01/15  10:30 Italia Unita (Reserves) 4 - 0 Jager AFC (First)
[+]
99. 18/01/15  10:30 Las Piramides (First) 2 - 3 Aylesbury Flooring (First)
[+]
3rd Round
98. 30/11/14  10:30 Kennington Athletic (Sunday) 7 - 2 Thatcham Redsox (First)
[+]
97. 30/11/14  10:30 AFC Boxford*****disbanded (First) 2 - 6 Abingdon Exiles (First)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
96. 30/11/14  10:30 Burghfield (First) 3 - 2 Sandhurst F (First)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
95. 30/11/14  10:30 Sunningdale and Wentworth (Reserves) 8 - 1 Maidenhead Crown (First)
[+]
94. 30/11/14  10:30 AFC Burghfield (First) 3 - 0 Bracknell Celtic (First)
[+]
93. 30/11/14  10:30 Richfield Rovers (Reserves) 5 - 1 Charvil Rangers (First)
[+]
92. 23/11/14  10:30 Polonia Reading (First) 3 - 2 Dc Steamers (First)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
91. 30/11/14  10:30 Purley Jubilee (First) 1 - 3 Roebuck (First)
[+]
90. 07/12/14  10:30 Winnersh Town (First) 1 - 2 Ye Olde Swan (Veterans)
[+]
89. 23/11/14  10:30 Shepherd Hut 2009 (First) 0 - 6 Royale Cippenham (First)
[+]
88. 07/12/14  10:30 Wraysbury Village (First Sunday) 1 - 3 AFC Marlow HG (First)
[+]
87. 30/11/14  10:30 Swans (First) 1 - 3 AFC Phoenix (Plough) (Reserves)
[+]
86. 30/11/14  10:30 Jager AFC (First) 7 - 2 Stoke Hammond MK (First)
[+]
85. 30/11/14  10:30 Italia Unita (Reserves) 3 - 0 AFC Santander (Sunday A)
[+]
84. 23/11/14  10:30 Las Piramides (First) 7 - 1 Old Belmont Pugilists (First)
[+]
83. 30/11/14  10:30 Aylesbury Flooring (First) 2 - 1 FC Beaconsfield (Reserves Sunday)
[+]
2nd Round
82. 19/10/14  10:30 AFC Boxford*****disbanded (First) 1 - 0 Cholsey United (First)
[+]
81. 19/10/14  10:30 Theale (First Sunday) 3 - 3 Abingdon Exiles (First)
[+]
Away Win Penalties 4 - 5 (2 - 2 after 90 mins)
80. 19/10/14  10:30 Sutton Wanderers (First) 5 - 8 Thatcham Redsox (First)
[+]
Away Win After Extra Time (5 - 5 after 90 mins)
79. 19/10/14  10:30 Black Horse (Thatcham) (First) 3 - 6 Kennington Athletic (Sunday)
[+]
78. 19/10/14  10:30 Dc Steamers (First) 5 - 4 Loddon Valley Rangers (First)
[+]
77. 19/10/14  10:30 Basildon Barbarians (First) 2 - 3 Charvil Rangers (First)
[+]
76. 19/10/14  10:30 Woodley Wanderers (Sunday) (First) 1 - 7 Ye Olde Swan (Veterans)
[+]
75. 19/10/14  10:30 UT United (First) Away Walkover Sunningdale and Wentworth (Reserves)
[+]
74. 19/10/14  10:30 Waverley Rangers (First) 1 - 2 Winnersh Town (First)
[+]
73. 19/10/14  10:30 Warfield United (First) 3 - 4 Bracknell Celtic (First)
[+]
72. 19/10/14  10:30 Whitley Athletic (First) 0 - 4 AFC Burghfield (First)
[+]
71. 19/10/14  10:30 Maidenhead Crown (First) 2 - 1 AFC Warfield (U21)
[+]
70. 12/10/14  10:30 Meridian (First) 3 - 4 Polonia Reading (First)
[+]
69. 26/10/14  10:30 Sandhurst F (First) 5 - 3 Tilehurst Club (First)
[+]
Home Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
68. 19/10/14  10:30 Hobnob (First) 1 - 8 Purley Jubilee (First)
[+]
67. 19/10/14  10:30 Burghfield (First) 2 - 1 FC Woodley (First)
[+]
66. 19/10/14  10:30 Richfield Rovers (Reserves) 5 - 1 Park Villa (First)
[+]
65. 19/10/14  10:30 Roebuck (First) 5 - 1 Ashridge Park (Sunday)
[+]
64. 19/10/14  10:30 Wraysbury Village (First Sunday) 2 - 1 Seer Green (Chesham) (First)
[+]
63. 19/10/14  10:30 Manor Park (First) 0 - 4 Swans (First)
[+]
62. 12/10/14  10:30 AFC Marlow HG (First) 3 - 1 Naphill Mens (First)
[+]
61. 19/10/14  10:30 Royale Cippenham (First) 4 - 2 Wye Rangers (First)
[+]
60. 19/10/14  10:30 Las Piramides (First) 3 - 3 Merrymakers Old Boys (First)
[+]
Home Win Penalties 8 - 7 (3 - 3 after 90 mins)
59. 19/10/14  10:30 AFC Phoenix (Plough) (Reserves) 5 - 1 Pioneer (Reserves)
[+]
58. 19/10/14  10:30 Booker (First) 0 - 5 Italia Unita (Reserves)
[+]
57. 19/10/14  10:30 Wycombe Hawks (First) 0 - 18 Jager AFC (First)
[+]
56. 19/10/14  10:30 Lacey Green (First) 0 - 1 FC Beaconsfield (Reserves Sunday)
[+]
55. 19/10/14  10:30 Shepherd Hut 2009 (First) 4 - 1 Micklefield United (First)
[+]
54. 19/10/14  10:30 Stoke Hammond MK (First) 4 - 3 Gregory Max (First)
[+]
53. 19/10/14  10:30 New City Saints (First) 1 - 5 Old Belmont Pugilists (First)
[+]
52. 19/10/14  10:30 Buckingham United (First A) 1 - 5 Aylesbury Flooring (First)
[+]
51. 19/10/14  10:30 Ickford (First) 0 - 2 AFC Santander (Sunday A)
[+]
1st Round
50. 28/09/14  10:30 Abingdon Exiles (First) 6 - 2 Parklife Rovers (First)
[+]
49. 21/09/14  10:30 White Horse (Abingdon) (First) 3 - 5 Theale (First Sunday)
[+]
48. 21/09/14  10:30 Black Swan Abingdon (First) Away Walkover Kennington Athletic (Sunday)
[+]
47. 21/09/14  10:30 Sutton Rovers (First) 0 - 1 Cholsey United (First)
[+]
46. 21/09/14  10:30 AFC Boxford*****disbanded (First) 5 - 1 Greenham Park (First)
[+]
45. 21/09/14  10:30 Sutton Wanderers (First) 2 - 1 Lion (First)
[+]
Home Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
44. 21/09/14  10:30 Cannie Man FC (First) 1 - 2 Sunningdale and Wentworth (Reserves)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
43. 21/09/14  10:30 Loxwood Park Rangers (First) 1 - 6 Purley Jubilee (First)
[+]
42. 21/09/14  10:30 Tilehurst Club (First) 5 - 4 Raglan (First)
[+]
41. 21/09/14  10:30 Woodley Hammers (First (BDSL)) 1 - 5 Sandhurst F (First)
[+]
40. 21/09/14  10:30 Loddon Valley Rangers (First) 4 - 1 Sandhurst Sports Club (First)
[+]
39. 21/09/14  10:30 Charvil Rangers (First) 5 - 1 116 Exiles (Reserves)
[+]
38. 21/09/14  10:30 Basildon Barbarians (First) 2 - 1 Imaan (First)
[+]
37. 21/09/14  10:30 Hurricanes (First) 1 - 7 AFC Warfield (U21)
[+]
36. 21/09/14  10:30 Park Villa (First) Home Walkover Forest (First)
[+]
35. 21/09/14  10:30 FC Harmanswater (First) 3 - 5 Roebuck (First)
[+]
34. 21/09/14  10:30 Bracknell Celtic (First) 3 - 2 Bracknell Falcons (First)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
33. 21/09/14  10:30 Whitley Athletic (First) 2 - 1 Crownwood Dukes (First)
[+]
32. 21/09/14  10:30 FC Woodley (First) 2 - 1 Holybrook (Adult)
[+]
31. 21/09/14  10:30 Waverley Rangers (First) 4 - 3 Wokingham & Emmbrook (Sunday)
[+]
30. 21/09/14  10:30 Maidenhead Crown (First) 7 - 3 Finchampstead Athletic Sunday (Reserve
[+]
29. 21/09/14  10:30 Bracknell Manics (First) 1 - 6 Dc Steamers (First)
[+]
28. 21/09/14  10:30 Bantam (First) 2 - 3 Woodley Wanderers (Sunday) (First)
[+]
27. 21/09/14  10:30 Maidenhead Nomads (Reserves) 2 - 3 Burghfield (First)
[+]
26. 21/09/14  10:30 Polonia Reading (First) 4 - 2 Parks (First)
[+]
25. 21/09/14  10:30 Athletico Forest (First) 2 - 3 Ye Olde Swan (Veterans)
[+]
24. 21/09/14  10:30 AFC Burghfield (First) 8 - 0 Winkfield (First)
[+]
23. 21/09/14  10:30 Warwick Arms (Reading) (First) 2 - 8 Warfield United (First)
[+]
22. 21/09/14  10:30 Ashridge Park (Sunday) 5 - 4 Pub (First)
[+]
Home Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
21. 21/09/14  10:30 Windsor United (First) 1 - 6 Merrymakers Old Boys (First)
[+]
20. 21/09/14  10:30 Micklefield United (First) 5 - 2 Hazlemere Sports (First Sunday)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
19. 21/09/14  10:30 Shepherd Hut 2009 (First) 2 - 1 Cressex (First)
[+]
18. 21/09/14  10:30 Hithercroft (First) 1 - 6 Wraysbury Village (First Sunday)
[+]
17. 21/09/14  10:30 Horse & Jockey (First) 1 - 2 Royale Cippenham (First)
[+]
16. 21/09/14  10:30 Totteridge Albion (First) 2 - 4 Manor Park (First)
[+]
15. 21/09/14  10:30 Beacons Phoenix (First) 0 - 4 FC Beaconsfield (Reserves Sunday)
[+]
14. 21/09/14  10:30 Misty Moon (First) 1 - 3 Italia Unita (Reserves)
[+]
13. 21/09/14  10:30 Swans (First) 3 - 1 John 86 (First)
[+]
12. 21/09/14  10:30 AFC Phoenix (Plough) (Reserves) 5 - 1 AFC Cippenham (First)
[+]
11. 21/09/14  10:30 Harvey Park (First) 2 - 3 Lacey Green (First)
[+]
10. 21/09/14  10:30 Las Piramides (First) 3 - 1 Slough Lions (First)
[+]
9. 21/09/14  10:30 Dinamo Chequers (First) 2 - 4 AFC Marlow HG (First)
[+]
8. 21/09/14  10:30 Jager AFC (First) 8 - 1 Chesham Athletic (First)
[+]
7. 21/09/14  10:30 Stoke Hammond MK (First) 6 - 1 Stanton Manor (First)
[+]
6. 21/09/14  10:30 SFG (First) 1 - 5 AFC Santander (Sunday A)
[+]
5. 21/09/14  10:30 Padbury AFC (First) 1 - 15 Aylesbury Flooring (First)
[+]
4. 21/09/14  10:30 Buckingham United (First A) 4 - 3 North Western United (First)
[+]
3. 21/09/14  10:30 Old Belmont Pugilists (First) 6 - 2 AFC Unique (First)
[+]
2. 21/09/14  10:30 Gregory Max (First) 8 - 0 Newport Albion (First)
[+]
1. 21/09/14  10:30 Ickford (First) 3 - 2 Cheddington (Sun)
[+]
Home Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)