BBFA County Intermediate Cup

Results

Final
102. 07/03/15  14:30 Reading YMCA (First) 4 - 2 Wokingham & Emmbrook (First)
[+]
Semi-Final
101. 14/02/15  14:00 Oakley United (First) 0 - 0 Wokingham & Emmbrook (First)
[+]
Away Win Penalties 2 - 4 (0 - 0 after 90 mins)
100. 14/02/15  14:00 Reading YMCA (First) 2 - 1 Iver Heath Rovers (First)
[+]
Quarter-Final
99. 31/01/15  13:30 Long Wittenham Athletic (First) 1 - 2 Wokingham & Emmbrook (First)
[+]
98. 24/01/15  13:30 Reading YMCA (First) 5 - 0 Didcot Town FC (Reserves)
[+]
97. 31/01/15  13:30 Iver Heath Rovers (First) 4 - 3 Marlow United (First)
[+]
96. 24/01/15  13:30 Oakley United (First) 3 - 0 New Bradwell St Peter (First)
[+]
4th Round
95. 03/01/15  13:30 Long Wittenham Athletic (First) 2 - 0 Mortimer (First)
[+]
94. 03/01/15  13:30 Reading YMCA (First) 1 - 0 Woodley Town (First)
[+]
93. 28/01/15  19:45 Wantage Town FC (Reserves) 1 - 2 Wokingham & Emmbrook (First)
[+]
92. 06/01/15  19:45 Abingdon United FC (Reserves) 1 - 3 Didcot Town FC (Reserves)
[+]
91. 10/01/15  13:30 Penn & Tylers Green (First) 0 - 2 Marlow United (First)
[+]
90. 03/01/15  13:30 Oakley United (First) 2 - 1 Olney Town (First)
[+]
89. 10/01/15  15:00 New Bradwell St Peter (First) 4 - 1 Buckingham Town (First)
[+]
88. 03/01/15  13:30 Iver Heath Rovers (First) 2 - 0 FC Beaconsfield (First Saturday)
[+]
3rd Round
87. 15/11/14  13:30 Saxton Rovers (First) 1 - 2 Didcot Town FC (Reserves)
[+]
86. 15/11/14  13:30 Long Wittenham Athletic (First) 2 - 1 Wallingford Town AFC (First)
[+]
85. 15/11/14  15:00 Abingdon United FC (Reserves) 6 - 1 Sandhurst Devels (First)
[+]
84. 15/11/14  15:00 Wantage Town FC (Reserves) 3 - 2 Ardington & Lockinge (First)
[+]
83. 22/11/14  13:30 Highmoor/Ibis (Reserves Saturday) 1 - 3 Mortimer (First)
[+]
82. 15/11/14  13:30 Wokingham & Emmbrook (First) 1 - 0 Unity (First)
[+]
81. 15/11/14  14:00 Maidenhead Magpies (First) 1 - 4 Reading YMCA (First)
[+]
80. 08/11/14  15:00 Woodley Town (First) 5 - 0 Cookham Dean (First Saturday)
[+]
79. 15/11/14  13:30 Hambleden (First) 1 - 5 Olney Town (First)
[+]
78. 15/11/14  13:30 Oakley United (First) 2 - 0 Chesham United FC (Reserves)
[+]
77. 22/11/14  13:30 Marlow United (First) 2 - 1 Pitstone & Ivinghoe United (First)
[+]
76. 15/11/14  15:00 New Bradwell St Peter (First) 4 - 2 Grendon Rangers (First)
[+]
75. 15/11/14  13:30 Buckingham Town (First) 3 - 2 Langley (First)
[+]
74. 15/11/14  13:30 Penn & Tylers Green (First) 2 - 1 Wraysbury Village (First Saturday)
[+]
73. 15/11/14  13:30 Loughton Manor (First) 2 - 3 Iver Heath Rovers (First)
[+]
72. 15/11/14  13:30 FC Beaconsfield (First Saturday) 2 - 1 Winslow United (First)
[+]
2nd Round
71. 11/10/14  14:30 Mortimer (First) 2 - 1 Kintbury Rangers (First)
[+]
70. 11/10/14  15:00 Abingdon United FC (Reserves) 5 - 2 Drayton (First)
[+]
69. 11/10/14  14:30 Frilsham & Yattendon (First) 1 - 2 Long Wittenham Athletic (First)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
68. 11/10/14  14:30 Crowmarsh Gifford (First) 1 - 3 Didcot Town FC (Reserves)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
67. 11/10/14  15:00 Wantage Town FC (Reserves) 3 - 0 Shrivenham (Reserves)
[+]
66. 11/10/14  14:30 Ardington & Lockinge (First) 3 - 2 AFC Aldermaston (First)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
65. 11/10/14  14:30 Abingdon Town (First) 2 - 3 Wallingford Town AFC (First)
[+]
64. 11/10/14  14:30 Faringdon Town (First) 1 - 2 Saxton Rovers (First)
[+]
63. 11/10/14  14:30 Bracknell Town (Reserves) 1 - 2 Reading YMCA (First)
[+]
62. 11/10/14  14:30 Hurst (First) 1 - 2 Woodley Town (First)
[+]
61. 11/10/14  14:30 Berks County (First Saturday) 4 - 6 Highmoor/Ibis (Reserves Saturday)
[+]
Away Win After Extra Time (4 - 4 after 90 mins)
60. 11/10/14  14:30 Cookham Dean (First Saturday) 2 - 1 Sandhurst Town (Reserves)
[+]
59. 11/10/14  14:30 Unity (First) 2 - 1 Westwood United (First)
[+]
58. 11/10/14  14:30 Finchampstead (First) 5 - 3 Maidenhead Magpies (First)
[+]
57. 11/10/14  14:30 Wokingham & Emmbrook (First) 5 - 1 Ascot United (Development)
[+]
56. 11/10/14  14:30 Taplow United (Saturday) (First) 1 - 4 Sandhurst Devels (First)
[+]
55. 11/10/14  14:30 Langley (First) 4 - 0 Pond Park Rangers (First)
[+]
54. 11/10/14  15:00 Chesham United FC (Reserves) 5 - 0 Chalfont Wasps (First)
[+]
53. 11/10/14  14:30 FC Beaconsfield (First Saturday) 3 - 2 Iver (First)
[+]
52. 11/10/14  14:30 Prestwood (First) 1 - 4 Penn & Tylers Green (First)
[+]
51. 11/10/14  14:30 Iver Heath Rovers (First) 7 - 1 Bucks CC (First)
[+]
50. 11/10/14  14:30 Lynch Pin (First) 0 - 1 Marlow United (First)
[+]
49. 11/10/14  14:30 Wraysbury Village (First Saturday) 3 - 1 Eton Wick (First)
[+]
48. 11/10/14  14:30 Hambleden (First) 2 - 0 Flackwell Heath FC (Reserves)
[+]
47. 11/10/14  14:30 Long Crendon (First) 0 - 2 Loughton Manor (First)
[+]
46. 11/10/14  15:00 Stony Stratford Town (First) 0 - 2 Pitstone & Ivinghoe United (First)
[+]
45. 11/10/14  14:30 Haddenham United (First) 2 - 3 New Bradwell St Peter (First)
[+]
44. 11/10/14  15:00 Buckingham Athletic (First) 1 - 1 Oakley United (First)
[+]
Away Win Penalties 1 - 4 (1 - 1 after 90 mins)
43. 11/10/14  14:30 Aylesbury Dynamos (First) 2 - 3 Grendon Rangers (First)
[+]
42. 11/10/14  15:00 Olney Town (First) 4 - 2 Hale Leys United (First)
[+]
41. 11/10/14  14:30 Mursley United (First) 0 - 3 Winslow United (First)
[+]
40. 11/10/14  14:25 Willen (First (Sat)) 0 - 1 Buckingham Town (First)
[+]
1st Round
39. 13/09/14  14:30 Letcombe (First) 0 - 1 Didcot Town FC (Reserves)
[+]
38. 13/09/14  14:30 Sandhurst Devels (First) 3 - 2 Binfield (Reserves)
[+]
37. 13/09/14  14:30 Westwood United (First) 4 - 1 Burnham FC (Reserves)
[+]
36. 13/09/14  14:30 Ashridge Park (Saturday) 0 - 3 Berks County (First Saturday)
[+]
35. 13/09/14  14:30 Reading YMCA (First) 7 - 0 Windsor (Reserves)
[+]
34. 13/09/14  14:30 Bracknell Town (Reserves) 3 - 0 Holyport (Reserves)
[+]
33. 13/09/14  14:30 REME (Arborfield) (First) 2 - 5 Ascot United (Development)
[+]
32. 13/09/14  14:30 AFC Corinthians (First) 4 - 6 Sandhurst Town (Reserves)
[+]
31. 13/09/14  14:30 Woodley Town (First) 2 - 1 Woodley Hammers (First (RDGL))
[+]
30. 13/09/14  15:00 Amersham Town (First) 0 - 1 Eton Wick (First)
[+]
29. 13/09/14  14:30 Chalfont Wasps (First) 3 - 2 Great Missenden (First)
[+]
28. 13/09/14  14:30 Wraysbury Village (First Saturday) Home Walkover AFC Spartans (First)
[+]
27. 13/09/14  14:30 Iver Heath Rovers (First) 6 - 2 Holmer Green (Reserves)
[+]
26. 13/09/14  14:30 Hambleden (First) 4 - 0 Lane End (First)
[+]
25. 13/09/14  14:30 Penn & Tylers Green (First) 3 - 1 Stoke Green Rovers (First)
[+]
24. 13/09/14  14:30 Prestwood (First) 2 - 1 Slough Laurencians (First)
[+]
23. 13/09/14  14:30 Bucks Students Union (BSU) (HW 1st (BU Away Walkover Flackwell Heath FC (Reserves)
[+]
22. 13/09/14  14:30 Marlow United (First) Home Walkover Downley Albion (First)
[+]
21. 13/09/14  14:30 FC Beaconsfield (First Saturday) 6 - 5 Chalvey (WMC) Sports (First)
[+]
Home Win After Extra Time (4 - 4 after 90 mins)
20. 13/09/14  14:30 Singh Sabha Slough (First) 2 - 4 Bucks CC (First)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
19. 13/09/14  14:30 Langley (First) 2 - 2 Risborough Rangers (First)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (2 - 2 after 90 mins)
18. 13/09/14  14:30 Hazlemere Sports (First) 0 - 2 Lynch Pin (First)
[+]
17. 13/09/14  14:30 Stokenchurch (First) 0 - 3 Chesham United FC (Reserves)
[+]
16. 13/09/14  14:30 Pond Park Rangers (First) 4 - 3 Slough Heating Laurencians (First)
[+]
15. 13/09/14  14:30 Willen (First (Sat)) 3 - 1 Hanslope (First)
[+]
14. 13/09/14  14:30 Loughton Manor (First) 3 - 3 Newport Pagnell Town (Reserves)
[+]
Home Win Penalties 3 - 2 (2 - 2 after 90 mins)
13. 13/09/14  14:30 Clean Slate (First) 0 - 5 Buckingham Athletic (First)
[+]
12. 13/09/14  14:30 Great Horwood (First) 1 - 6 Aylesbury Dynamos (First)
[+]
11. 13/09/14  14:30 Grendon Rangers (First) 3 - 2 Old Bradwell United (First)
[+]
10. 13/09/14  15:00 Olney Town (First) 4 - 1 AFC Victoria (First)
[+]
9. 13/09/14  14:30 Marsh Gibbon (First) 2 - 5 Long Crendon (First)
[+]
8. 13/09/14  14:30 Oakley United (First) 2 - 1 Elmhurst (First)
[+]
7. 13/09/14  14:30 Mursley United (First) 5 - 0 Comet MK (First)
[+]
6. 13/09/14  14:30 Aston Clinton (First) 1 - 4 Haddenham United (First)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
5. 13/09/14  14:30 Pitstone & Ivinghoe United (First) 6 - 0 Walton Court Wanderers (First)
[+]
4. 13/09/14  14:30 Wolverton Town (First Sat) 1 - 4 Stony Stratford Town (First)
[+]
3. 13/09/14  14:30 Winslow United (First) 5 - 2 Stewkley (First)
[+]
2. 13/09/14  14:30 MK Wanderers (First) 0 - 1 New Bradwell St Peter (First)
[+]
1. 13/09/14  14:30 Great Linford (First) 1 - 8 Buckingham Town (First)
[+]