BBFA County Sunday Junior Cup

Results

Final
126. 30/03/14  10:30 Alpha Arms Academicals*****Disbanded ( 6 - 0 AFC Burghfield (First)
[+]
Semi Final
125. 16/03/14  10:30 Whitley Wood (First) 1 - 1 AFC Burghfield (First)
[+]
Away Win Penalties 4 - 5 (1 - 1 after 90 mins)
124. 16/03/14  10:30 Alpha Arms Academicals*****Disbanded ( 4 - 2 Southcote (First)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
Quarter Final
123. 09/03/14  10:35 AFC Burghfield (First) 8 - 2 Calcot Lokomotiv (First)
[+]
122. 02/03/14  10:35 Whitley Wood (First) 2 - 1 Morale Madrid (First)
[+]
121. 09/03/14  10:30 Pulse Sports Therapy (First) 0 - 1 Southcote (First)
[+]
120. 16/02/14  10:30 Jager AFC (First) 2 - 5 Alpha Arms Academicals*****Disbanded (
[+]
4th Round
119. 26/01/14  10:30 AFC Burghfield (First) 2 - 0 Barton Rovers (Reserves Sunday)
[+]
118. 16/02/14  10:30 Calcot Lokomotiv (First) 3 - 2 Burghfield (First)
[+]
117. 26/01/14  10:30 Whitley Wood (First) 5 - 4 FC Meta (First)
[+]
116. 23/02/14  10:30 Morale Madrid (First) 3 - 3 Kennet Vale*****Disbanded (First)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (2 - 2 after 90 mins)
115. 23/02/14  10:30 Southcote (First) 3 - 2 Hedgerley (First)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
114. 26/01/14  10:30 Open University (First) 0 - 3 Pulse Sports Therapy (First)
[+]
113. 26/01/14  10:30 Swanfica (Scot) (First) 0 - 5 Jager AFC (First)
[+]
112. 26/01/14  10:30 Royale Cippenham (First) 1 - 8 Alpha Arms Academicals*****Disbanded (
[+]
3rd Round
111. 24/11/13  10:30 Railway (First) 1 - 2 Burghfield (First)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
110. 24/11/13  10:30 Sandhurst Sports Club (First) 1 - 6 Calcot Lokomotiv (First)
[+]
109. 19/01/14  10:30 Blue Ball (First) 3 - 4 Barton Rovers (Reserves Sunday)
[+]
Away Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
108. 24/11/13  10:30 AFC Burghfield (First) 4 - 0 Basildon Barbarians (First)
[+]
107. 24/11/13  10:30 Inter (First) 1 - 2 Southcote (First)
[+]
106. 24/11/13  10:30 Kennet Vale*****Disbanded (First) 5 - 1 Loxwood Park Rangers (First)
[+]
105. 24/11/13  10:30 FC Meta (First) Home Walkover Loddon Valley Rangers (First)
[+]
104. 24/11/13  10:30 Hedgerley (First) 4 - 2 Cannie Man FC (First)
[+]
103. 24/11/13  10:30 Morale Madrid (First) 2 - 2 Meridian (First)
[+]
Home Win Penalties 4 - 2 (2 - 2 after 90 mins)
102. 24/11/13  10:30 Whitley Wood (First) 3 - 2 Warfield United (First)
[+]
101. 24/11/13  10:30 Red Lion Rangers*****disbanded (First) 1 - 2 Pulse Sports Therapy (First)
[+]
100. 24/11/13  10:30 SC (First) 1 - 3 Royale Cippenham (First)
[+]
99. 24/11/13  10:30 Alpha Arms Academicals*****Disbanded ( 3 - 2 Butlers (First)
[+]
98. 24/11/13  10:30 Weavers (First) 2 - 4 Open University (First)
[+]
97. 24/11/13  10:30 Jager AFC (First) 3 - 2 Bucks Biz (First)
[+]
96. 24/11/13  10:30 Swanfica (Scot) (First) 1 - 0 Stoke Hammond MK (First)
[+]
2nd Round
95. 03/11/13  10:30 Black Horse (Thatcham) (First) 1 - 3 Burghfield (First)
[+]
94. 20/10/13  10:30 Basildon Barbarians (First) 7 - 2 AFC Valley (First)
[+]
93. 20/10/13  10:30 Polonia Reading (First) 5 - 6 Blue Ball (First)
[+]
Away Win After Extra Time (5 - 5 after 90 mins)
92. 15/12/13  10:30 Barton Rovers (Reserves Sunday) 2 - 1 Pangbourne (First)
[+]
91. 20/10/13  10:30 Tilehurst Titans (First) Away Walkover Railway (First)
[+]
90. 20/10/13  10:30 Old Bell United (First) 2 - 3 Calcot Lokomotiv (First)
[+]
89. 20/10/13  10:30 AFC Burghfield (First) 3 - 1 Black Swan Abingdon (First)
[+]
88. 20/10/13  10:30 116 Exiles (Reserves) 2 - 3 Sandhurst Sports Club (First)
[+]
87. 20/10/13  10:30 Athletico Forest (First) 0 - 1 Kennet Vale*****Disbanded (First)
[+]
86. 20/10/13  10:30 Warfield United (First) 5 - 0 County (Reading) (First)
[+]
85. 20/10/13  10:30 Loddon Valley Rangers (First) 4 - 2 Wokingham & Emmbrook (Sunday)
[+]
84. 20/10/13  10:30 Inter (First) 5 - 4 Parks (First)
[+]
83. 20/10/13  10:30 Morale Madrid (First) 2 - 1 Roebuck (First)
[+]
82. 03/11/13  10:30 Southcote (First) 4 - 2 Hawthorn Harriers (First)
[+]
81. 20/10/13  10:30 Bracknell Falcons (First) 2 - 3 Cannie Man FC (First)
[+]
80. 20/10/13  10:30 Meridian (First) 4 - 3 Winkfield (First)
[+]
79. 20/10/13  10:30 FC Meta (First) 4 - 3 Meadway Youth (Seniors)
[+]
78. 20/10/13  10:30 Windsor Warriors (First) 2 - 4 Loxwood Park Rangers (First)
[+]
77. 20/10/13  10:30 Bracknell Celtic (First) 2 - 5 Whitley Wood (First)
[+]
76. 20/10/13  10:30 Hithercroft (First) 1 - 5 Butlers (First)
[+]
75. 27/10/13  10:30 Hazlemere Sports (First Sunday) 3 - 5 Royale Cippenham (First)
[+]
74. 13/10/13  10:30 Hedgerley (First) 5 - 3 AFC Phoenix (Plough) (Reserves)
[+]
73. 20/10/13  10:30 SC (First) 4 - 3 Seer Green (Chesham) (First)
[+]
72. 20/10/13  10:30 Harvey Park (First) 1 - 2 Pulse Sports Therapy (First)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
71. 20/10/13  10:30 Red Lion Rangers*****disbanded (First) 6 - 5 Slough Lions (First)
[+]
70. 20/10/13  10:30 Downley Albion (Sunday) 3 - 4 Alpha Arms Academicals*****Disbanded (
[+]
69. 20/10/13  10:30 Ye Olde Swan (Veterans) 1 - 5 Jager AFC (First)
[+]
68. 20/10/13  10:30 Weavers (First) 7 - 3 Lacey Green (First)
[+]
67. 20/10/13  10:30 Stoke Hammond MK (First) 7 - 7 Aylesbury United FC (Sunday)
[+]
Home Win Penalties 9 - 8 (5 - 5 after 90 mins)
66. 20/10/13  10:30 Swanfica (Scot) (First) 2 - 0 North Western United (First)
[+]
65. 20/10/13  10:30 Open University (First) 2 - 0 New City Saints (First)
[+]
64. 20/10/13  10:30 Pioneer (Reserves) 0 - 4 Bucks Biz (First)
[+]
1st Round
63. 22/09/13  10:30 Railway (First) 3 - 2 Lion (First)
[+]
62. 22/09/13  10:30 Burghfield (First) 6 - 1 Parklife Rovers (First)
[+]
61. 22/09/13  10:30 Basildon Barbarians (First) Home Walkover Kennington Athletic (Sunday)
[+]
60. 22/09/13  10:30 Polonia Reading (First) 4 - 3 Abingdon Exiles (First)
[+]
59. 13/10/13  10:30 New Boys Elite (First) 2 - 2 Black Swan Abingdon (First)
[+]
Away Win Penalties 5 - 6 (2 - 2 after 90 mins)
58. 22/09/13  10:30 Rutherford Laboratory (First) Away Walkover Pangbourne (First)
[+]
57. 22/09/13  10:30 Black Horse (Thatcham) (First) Home Walkover Englefield Eagles (U21)
[+]
56. 22/09/13  10:30 Calcot Lokomotiv (First) 1 - 0 Thatcham Redsox (First)
[+]
55. 22/09/13  10:30 Barton Rovers (Reserves Sunday) Home Walkover Tree Grove (First)
[+]
54. 22/09/13  10:30 Purley (Reserves) Away Walkover Old Bell United (First)
[+]
53. 22/09/13  10:30 AFC Valley (First) 5 - 0 Green Tree (First)
[+]
52. 22/09/13  10:30 Theale (First Sunday) 2 - 3 Blue Ball (First)
[+]
51. 22/09/13  10:30 AFC Burghfield (First) Home Walkover Sutton Wanderers (First)
[+]
50. 22/09/13  10:30 116 Exiles (Reserves) 1 - 0 AFC Earley (First)
[+]
49. 22/09/13  10:30 Richfield Rovers (Reserves) 0 - 5 Whitley Wood (First)
[+]
48. 22/09/13  10:30 Prince (First) 1 - 3 Meridian (First)
[+]
47. 22/09/13  10:30 Southcote (First) 4 - 0 Mod (First)
[+]
46. 22/09/13  10:30 Inter (First) 2 - 1 Ashridge Park (Sunday)
[+]
45. 22/09/13  10:30 Bracknell Celtic (First) 4 - 1 Atletico Muchachos (First)
[+]
44. 22/09/13  10:30 Maidenhead Nomads (Reserves) 1 - 3 Winkfield (First)
[+]
43. 22/09/13  10:30 Old Windsor (Reserves (Sunday)) 3 - 5 Hawthorn Harriers (First)
[+]
42. 22/09/13  10:30 Eldon Celtic (RFL) Away Walkover Windsor Warriors (First)
[+]
41. 22/09/13  10:30 Kennet Vale*****Disbanded (First) 6 - 4 Earley United (First)
[+]
40. 22/09/13  10:30 Meadway Youth (Seniors) Home Walkover Pinkneys Green (First)
[+]
39. 22/09/13  10:30 Loddon Valley Rangers (First) 3 - 2 Purley Jubilee (First)
[+]
38. 22/09/13  10:30 FC Swinley of Ascot (First) 1 - 3 Roebuck (First)
[+]
37. 22/09/13  10:30 Cannie Man FC (First) 5 - 4 Warwick Arms (Reading) (First)
[+]
36. 22/09/13  10:30 Imaan (First) 2 - 4 Bracknell Falcons (First)
[+]
35. 22/09/13  10:30 Hope & Anchor (First) 0 - 2 Sandhurst Sports Club (First)
[+]
34. 22/09/13  10:30 AFC Wokingham (First) 1 - 2 Athletico Forest (First)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
33. 22/09/13  10:30 County (Reading) (First) 2 - 0 Whitley Athletic (First)
[+]
32. 22/09/13  10:30 Woodley Hammers (First (BDSL)) 1 - 3 Warfield United (First)
[+]
31. 22/09/13  10:30 Parks (First) 4 - 1 Windsor United (First)
[+]
30. 22/09/13  10:30 Winnersh Town (First) 1 - 5 Loxwood Park Rangers (First)
[+]
29. 22/09/13  10:30 Crownwood Dukes (First) 0 - 3 Wokingham & Emmbrook (Sunday)
[+]
28. 22/09/13  10:30 FC Meta (First) 5 - 2 Charvil Rangers (First)
[+]
27. 22/09/13  10:30 Dc Steamers (First) 1 - 3 Morale Madrid (First)
[+]
26. 22/09/13  10:30 Hedgerley (First) 6 - 2 Beacons Phoenix (First)
[+]
25. 22/09/13  10:30 Micklefield United (First) 3 - 4 Royale Cippenham (First)
[+]
24. 22/09/13  10:30 Pulse Sports Therapy (First) 3 - 2 Shepherd Hut 2009 (First)
[+]
23. 22/09/13  10:30 Chesham Athletic (First) 4 - 9 SC (First)
[+]
22. 22/09/13  10:30 Las Piramides (First) 0 - 1 Hazlemere Sports (First Sunday)
[+]
21. 22/09/13  10:30 Seer Green (Chesham) (First) 2 - 1 Swans (First)
[+]
20. 22/09/13  10:30 Slough Lions (First) 3 - 1 Naphill Mens (First)
[+]
19. 22/09/13  10:30 Hithercroft (First) 2 - 0 FC Beaconsfield (Reserves Sunday)
[+]
18. 22/09/13  10:30 Wraysbury Village (First Sunday) 1 - 4 Butlers (First)
[+]
17. 22/09/13  10:30 Maidenhead Revolution (First) 1 - 3 Alpha Arms Academicals*****Disbanded (
[+]
16. 22/09/13  10:30 Wye Rangers (First) 5 - 6 Downley Albion (Sunday)
[+]
Away Win After Extra Time (5 - 5 after 90 mins)
15. 22/09/13  10:30 Harvey Park (First) 2 - 0 Sunters Wood United (First)
[+]
14. 22/09/13  10:30 Horse & Jockey (First) 0 - 4 AFC Phoenix (Plough) (Reserves)
[+]
13. 22/09/13  10:30 King George V (First) 4 - 6 Jager AFC (First)
[+]
12. 22/09/13  10:30 Lacey Green (First) 3 - 1 Booker (First)
[+]
11. 22/09/13  10:30 Red Lion Rangers*****disbanded (First) 7 - 1 Langley Village (First)
[+]
10. 22/09/13  10:30 Ye Olde Swan (Veterans) 6 - 1 Wycombe Marsh (First)
[+]
9. 22/09/13  10:30 Stoke Hammond MK (First) 2 - 1 Cheddington (Sun)
[+]
8. 22/09/13  10:30 Stanton Manor (First) 3 - 3 North Western United (First)
[+]
Away Win Penalties 1 - 3 (3 - 3 after 90 mins)
7. 22/09/13  10:30 Aylesbury United FC (Sunday) 7 - 3 Padbury AFC (First)
[+]
6. 22/09/13  10:30 Old Belmont Pugilists (First) 1 - 3 Pioneer (Reserves)
[+]
5. 22/09/13  10:30 Buckingham United (First A) 1 - 7 Open University (First)
[+]
4. 22/09/13  10:30 Weavers (First) 6 - 0 Chesham Town*****Disbanded (First)
[+]
3. 22/09/13  10:30 New City Saints (First) 2 - 1 MK United MMXI (First)
[+]
2. 22/09/13  10:30 Swanfica (Scot) (First) 7 - 3 Dinamo Chequers (First)
[+]
1. 22/09/13  10:30 AFC Unique (First) 1 - 2 Bucks Biz (First)
[+]