BBFA County Junior Cup

Results

Final
148. 19/03/16  14:30 Kintbury Rangers (Reserves) 3 - 1 MK Gallacticos (First)
[+]
Semi-Final
147. 27/02/16  14:00 Kintbury Rangers (Reserves) 4 - 1 Woodley United (Reserves)
[+]
146. 27/02/16  14:00 Richings Park (First) 2 - 3 MK Gallacticos (First)
[+]
Quarter-Final
145. 06/02/16  13:30 Kintbury Rangers (Reserves) 4 - 0 Windsor Great Park (First)
[+]
144. 20/02/16  13:30 Woodley United (Reserves) 3 - 1 Reading YMCA (Rapids)
[+]
143. 06/02/16  13:35 Sunters Wood United (First) 0 - 1 Richings Park (First)
[+]
142. 13/02/16  13:30 MK Gallacticos (First) 4 - 1 Risborough Rangers (Reserves)
[+]
5th Round
141. 23/01/16  13:30 Westwood United (Reserves) 2 - 4 Reading YMCA (Rapids)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
140. 23/01/16  13:30 Maidenhead Town (First) 1 - 5 Windsor Great Park (First)
[+]
139. 30/01/16  13:30 Woodley United (Reserves) 3 - 0 Mortimer (Reserves)
[+]
138. 23/01/16  13:30 Kintbury Rangers (Reserves) 4 - 2 Harwell Village (First)
[+]
137. 23/01/16  13:30 Sunters Wood United (First) 3 - 3 Slough Heating Laurencians (Reserves)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (3 - 3 after 90 mins)
136. 30/01/16  13:30 Richings Park (First) 10 - 0 Willen (First (Sat))
[+]
135. 23/01/16  13:30 Pin (First) 3 - 3 Risborough Rangers (Reserves)
[+]
Away Win Penalties 3 - 4 (3 - 3 after 90 mins)
134. 06/02/16  13:30 New Zealand FC (Aylesbury) (First) 0 - 1 MK Gallacticos (First)
[+]
4th Round
133. 02/01/16  13:30 Maidenhead Magpies (Reserves) 1 - 4 Kintbury Rangers (Reserves)
[+]
132. 16/01/16  13:30 Reading YMCA (Rapids) 1 - 0 Hungerford Town FC (Swifts)
[+]
131. 16/01/16  13:30 TDC Knights (First) 2 - 10 Westwood United (Reserves)
[+]
130. 23/01/16  13:30 Mortimer (Reserves) 2 - 0 Sandhurst Town (Development )
[+]
129. 16/01/16  13:30 Hanney United (First) 3 - 3 Harwell Village (First)
[+]
Away Win Penalties 2 - 3 (3 - 3 after 90 mins)
128. 16/01/16  13:30 Windsor Great Park (First) Home Walkover South Reading Community Centre (First)
[+]
127. 16/01/16  13:30 Maidenhead Town (First) 5 - 0 Cookham Dean (Reserves Saturday)
[+]
126. 16/01/16  13:30 Compton (First) 4 - 6 Woodley United (Reserves)
[+]
125. 30/01/16  13:30 MK Gallacticos (First) 3 - 2 Wing Village (First)
[+]
124. 16/01/16  13:30 Sunters Wood United (First) 3 - 1 Mursley United (Reserves)
[+]
123. 02/01/16  13:30 Aylesbury FC (Development) Away Walkover Risborough Rangers (Reserves)
[+]
122. 16/01/16  15:00 Willen (First (Sat)) 3 - 0 Buckingham Athletic Development
[+]
121. 16/01/16  13:30 Stoke Poges Saints (First) 1 - 2 Slough Heating Laurencians (Reserves)
[+]
120. 09/01/16  13:30 Pin (First) 4 - 4 Langley Galaxy (First)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (4 - 4 after 90 mins)
119. 16/01/16  13:30 Britwell (First) 0 - 5 Richings Park (First)
[+]
118. 09/01/16  13:30 New Zealand FC (Aylesbury) (First) 1 - 0 Pitstone & Ivinghoe United (A)
[+]
3rd Round
117. 21/11/15  13:30 Kintbury Rangers (Reserves) 2 - 0 Grove Rangers (First)
[+]
116. 21/11/15  13:30 Westwood United (Reserves) 2 - 1 Turnpike Sports (Saturday)
[+]
115. 21/11/15  13:30 Harwell Village (First) 4 - 2 Steventon (First)
[+]
114. 21/11/15  13:30 Compton (First) 1 - 0 Faringdon Town (Reserves)
[+]
113. 21/11/15  13:30 Theale (First Saturday) 2 - 4 Hanney United (First)
[+]
112. 21/11/15  13:25 Hagbourne United (First) 0 - 4 Mortimer (Reserves)
[+]
111. 21/11/15  13:30 Hungerford Town FC (Swifts) 4 - 1 Blewbury (First)
[+]
110. 21/11/15  13:30 Cookham Dean (Reserves Saturday) 2 - 1 Finchampstead (Reserves)
[+]
109. 21/11/15  13:30 Robertswood (First) 0 - 1 Windsor Great Park (First)
[+]
108. 21/11/15  13:30 Taplow United (Saturday) (Reserves) 0 - 2 Maidenhead Magpies (Reserves)
[+]
107. 21/11/15  13:30 Berks County (Reserves) 1 - 3 Woodley United (Reserves)
[+]
106. 21/11/15  13:30 Maidenhead Town (First) 4 - 1 LA Micro (FC)
[+]
105. 21/11/15  13:30 Reading YMCA (Rapids) 5 - 2 Hurley (Saturday)
[+]
104. 28/11/15  13:30 Sandhurst Town (Development ) 4 - 1 Holyport (Reserves)
[+]
103. 21/11/15  13:30 Wargrave (First) 2 - 3 TDC Knights (First)
[+]
102. 21/11/15  13:30 South Reading Community Centre (First) 3 - 3 Wokingham & Emmbrook (Res)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (2 - 2 after 90 mins)
101. 21/11/15  13:30 Waddesdon Lions (First) 3 - 6 Risborough Rangers (Reserves)
[+]
Away Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
100. 21/11/15  13:30 Ludgershall United (First) 0 - 3 Buckingham Athletic Development
[+]
99. 21/11/15  13:30 New Zealand FC (Aylesbury) (First) 4 - 2 Winslow United (Reserves)
[+]
98. 21/11/15  13:30 Langley Galaxy (First) 3 - 1 Oving (First)
[+]
97. 28/11/15  13:30 Slough Heating Laurencians (Reserves) 1 - 0 Penn & Tylers Green (Reserves)
[+]
96. 21/11/15  13:30 Marlow United (Reserves) 0 - 2 Aylesbury FC (Development)
[+]
95. 21/11/15  13:30 Burnham Beeches (First) 3 - 5 Stoke Poges Saints (First)
[+]
94. 21/11/15  13:30 Pin (First) Home Walkover Iver Heath Rovers (Reserves)
[+]
93. 21/11/15  13:30 Haddenham United (Reserves) 2 - 3 Willen (First (Sat))
[+]
92. 21/11/15  13:30 Aylesbury Dynamos (Reserves) 1 - 8 MK Gallacticos (First)
[+]
91. 21/11/15  13:30 AFC Santander (Saturday) 0 - 9 Richings Park (First)
[+]
90. 21/11/15  13:30 Pitstone & Ivinghoe United (A) 4 - 0 Old Bradwell United (Res)
[+]
89. 21/11/15  13:30 Britwell (First) 4 - 3 Gold Hill (First)
[+]
88. 21/11/15  13:30 Sunters Wood United (First) 3 - 2 Chalvey (WMC) Sports (Reserves)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
87. 21/11/15  13:30 Quainton (First) 1 - 3 Mursley United (Reserves)
[+]
86. 21/11/15  13:30 Wing Village (First) Home Walkover New Bradwell St Peter (Reserves)
[+]
2nd Round
85. 17/10/15  14:30 Hungerford Town FC (Swifts) 2 - 1 Sutton Courtenay (First)
[+]
84. 17/10/15  14:30 Wallingford Town AFC (Reserves) 2 - 3 Compton (First)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
83. 17/10/15  14:30 Steventon (First) 6 - 3 Marcham (First)
[+]
82. 17/10/15  14:30 Faringdon Town (Reserves) 1 - 0 Letcombe (Reserves)
[+]
81. 17/10/15  14:30 Hanney 66 Club (First) Away Walkover Turnpike Sports (Saturday)
[+]
80. 17/10/15  14:30 Stanford-in-The-Vale (First) 0 - 0 Kintbury Rangers (Reserves)
[+]
Away Win Penalties 8 - 9 (0 - 0 after 90 mins)
79. 17/10/15  14:30 AFC Corinthians (Reserves) 1 - 6 Harwell Village (First)
[+]
78. 24/10/15  14:00 Didcot Eagles (First) 0 - 3 Mortimer (Reserves)
[+]
77. 17/10/15  14:30 Blewbury (First) 2 - 1 Uffington United (First)
[+]
76. 10/10/15  14:30 Hanney United (First) 6 - 1 Shrivenham (Reserves)
[+]
75. 10/10/15  14:30 Newbury (Reserves) 1 - 5 Grove Rangers (First)
[+]
74. 17/10/15  14:30 Westwood United (Reserves) Home Walkover Saxton Rovers (Reserves)
[+]
73. 17/10/15  14:30 Hagbourne United (First) 2 - 2 Highmoor/Ibis (U21)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (2 - 2 after 90 mins)
72. 17/10/15  14:30 Theale (First Saturday) 1 - 0 Kennington Athletic (First)
[+]
71. 17/10/15  14:30 Sonning Sports Social Club (First) 0 - 3 Finchampstead (Reserves)
[+]
70. 17/10/15  14:30 Willow Wanderers (First) 2 - 3 Cookham Dean (Reserves Saturday)
[+]
69. 17/10/15  14:30 Twyford & Ruscombe (First) 0 - 1 Windsor Great Park (First)
[+]
68. 17/10/15  14:30 TDC Knights (First) 2 - 2 Unity (Res)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (1 - 1 after 90 mins)
67. 17/10/15  14:30 Maidenhead Magpies (Reserves) Home Walkover FC Imaan Lions (FIRST)
[+]
66. 17/10/15  14:30 Woodley United (Reserves) Home Walkover Barkham Athletic (First)
[+]
65. 17/10/15  14:30 Hurley (Saturday) 7 - 1 Shinfield Rangers Mens FC (First)
[+]
64. 17/10/15  14:30 Olympia Jets FC (First) Away Walkover Reading YMCA (Rapids)
[+]
63. 17/10/15  14:30 Holyport (Reserves) 5 - 1 FC Reading Dons (First)
[+]
62. 17/10/15  14:30 Harchester Hawks (First) 1 - 1 Berks County (Reserves)
[+]
Away Win Penalties 3 - 4 (1 - 1 after 90 mins)
61. 17/10/15  14:30 Sonning (First) 1 - 2 Wargrave (First)
[+]
60. 17/10/15  14:30 Taplow United (Saturday) (Reserves) 4 - 1 Hop Leaf (First)
[+]
59. 17/10/15  14:30 Hurst (Reserves) 1 - 6 Maidenhead Town (First)
[+]
58. 17/10/15  14:30 Ashridge Park (Saturday) 1 - 3 Wokingham & Emmbrook (Res)
[+]
57. 17/10/15  14:30 Sandhurst Town (Development ) 5 - 1 AFC Ascot (First)
[+]
56. 17/10/15  14:30 White Eagles (First) 0 - 2 South Reading Community Centre (First)
[+]
55. 17/10/15  14:30 Eton Wick (Reserves) 2 - 3 Robertswood (First)
[+]
54. 17/10/15  14:30 LA Micro (FC) 8 - 0 Lane End (First)
[+]
53. 17/10/15  14:30 Downley Albion (First) 1 - 2 Richings Park (First)
[+]
52. 17/10/15  14:30 Mercian United (First) 0 - 7 Sunters Wood United (First)
[+]
51. 17/10/15  14:30 Iver Heath Rovers (Reserves) 7 - 0 FC Oakridge (First)
[+]
50. 17/10/15  14:30 Britwell (First) Home Walkover Hazlemere Sports (Reserves)
[+]
49. 17/10/15  14:30 Gold Hill (First) 7 - 1 Phoenix Old Boys (Saturday)
[+]
48. 17/10/15  14:30 Langley Galaxy (First) 6 - 2 Signcraft (First)
[+]
47. 17/10/15  14:30 Penn & Tylers Green (Reserves) 10 - 0 Real Saracens (First)
[+]
46. 17/10/15  14:30 FC Foxes (First) 0 - 7 Stoke Poges Saints (First)
[+]
45. 17/10/15  14:30 Slough Heating Laurencians (Reserves) 5 - 2 Delaford Colts (First)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
44. 17/10/15  14:30 Marlow United (Reserves) 3 - 2 FC Leisure (First)
[+]
43. 17/10/15  14:30 Frontline (HRF) (First) 2 - 3 Chalvey (WMC) Sports (Reserves)
[+]
42. 17/10/15  14:25 Upton Park Rangers (First) 0 - 9 Risborough Rangers (Reserves)
[+]
41. 17/10/15  14:30 St Marys Harefield (Sabres) 1 - 7 Burnham Beeches (First)
[+]
40. 17/10/15  14:30 Pin (First) 11 - 2 Falcons (First)
[+]
39. 17/10/15  14:30 Rivets FC (First) 1 - 5 Aylesbury FC (Development)
[+]
38. 17/10/15  14:30 Pitstone & Ivinghoe United (A) 3 - 1 Chandos Arms (First)
[+]
37. 17/10/15  14:30 Haddenham United (Reserves) 5 - 1 Wolverton Town (Reserves Saturday)
[+]
Home Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
36. 17/10/15  15:00 Buckingham Athletic Development 2 - 1 Tattenhoe (First)
[+]
35. 17/10/15  14:30 St Johns Sports (First) 1 - 3 Wing Village (First)
[+]
34. 17/10/15  14:30 Mursley United (Reserves) Home Walkover Grendon Rangers (Reserves)
[+]
33. 17/10/15  14:30 Willen (First (Sat)) 4 - 2 Bedgrove Dynamos (First)
[+]
32. 17/10/15  14:30 New Zealand FC (Aylesbury) (First) 6 - 0 Ac Meadowcroft (First)
[+]
31. 17/10/15  14:30 Great Horwood (Reserves) 1 - 3 AFC Santander (Saturday)
[+]
30. 17/10/15  14:30 Waddesdon Lions (First) 3 - 2 Bucks CC (Reserves)
[+]
29. 17/10/15  14:30 Olney (First) 1 - 2 Quainton (First)
[+]
28. 17/10/15  14:30 Ludgershall United (First) 1 - 1 City Colts (A)
[+]
Home Win Penalties 8 - 7 (1 - 1 after 90 mins)
27. 17/10/15  14:30 Winslow United (Reserves) Home Walkover MK Wanderers (Reserves)
[+]
26. 17/10/15  14:30 MK Gallacticos (First) 3 - 1 Olney Town (Reserves)
[+]
25. 17/10/15  15:00 Wingrave (Saturday) (First) 0 - 3 New Bradwell St Peter (Reserves)
[+]
24. 17/10/15  14:30 Long Crendon (Reserves) 0 - 4 Aylesbury Dynamos (Reserves)
[+]
23. 17/10/15  14:30 Oakley United (First) 2 - 7 Old Bradwell United (Res)
[+]
22. 17/10/15  14:30 Oving (First) 3 - 2 Scot (First)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
1st Round
21. 19/09/15  15:00 Ashridge Park (Saturday) 6 - 2 Braybrooke (First)
[+]
20. 19/09/15  15:00 Stokenchurch (Reserves) 2 - 4 Stoke Poges Saints (First)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
19. 19/09/15  15:00 Prestwood (Reserves) 2 - 3 Signcraft (First)
[+]
18. 19/09/15  15:00 Hambleden (Reserves) 3 - 6 Robertswood (First)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
17. 19/09/15  15:00 St Peters Ivers (Seniors) (First) 0 - 2 Mercian United (First)
[+]
16. 19/09/15  15:00 FC Oakridge (First) 2 - 1 Langley Hornets (First)
[+]
15. 19/09/15  15:00 FC Leisure (First) 1 - 0 Fulmer (First)
[+]
14. 19/09/15  15:00 FC Beaconsfield (First Saturday) 0 - 2 Penn & Tylers Green (Reserves)
[+]
13. 19/09/15  15:00 Stoke Hammond BT (First) 3 - 5 Tattenhoe (First)
[+]
12. 19/09/15  15:00 Ludgershall United (First) 2 - 2 Steeple Claydon (First)
[+]
Home Win Penalties 3 - 1 (2 - 2 after 90 mins)
11. 19/09/15  15:00 University of Buckingham (First) 1 - 6 Olney (First)
[+]
10. 19/09/15  15:00 Wing Village (First) 4 - 3 FC Mandeville (First)
[+]
Home Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
9. 19/09/15  15:00 Haddenham United (Reserves) 5 - 3 Brill United (First)
[+]
8. 19/09/15  15:00 Padbury Village (First) 4 - 5 Oving (First)
[+]
7. 19/09/15  15:00 Wingrave (Saturday) (First) 5 - 1 Stony Stratford Town (Reserves)
[+]
6. 19/09/15  15:00 Ac Meadowcroft (First) 1 - 0 Aston Clinton (Reserves)
[+]
Home Win After Extra Time (0 - 0 after 90 mins)
5. 19/09/15  15:00 Bedgrove United (First) 1 - 9 New Zealand FC (Aylesbury) (First)
[+]
4. 19/09/15  15:00 Scot (First) 1 - 0 Clean Slate (Reserves)
[+]
3. 19/09/15  15:00 Pitstone & Ivinghoe United (A) 3 - 2 Twyford United (First)
[+]
2. 19/09/15  15:00 Great Linford (Reserves) 1 - 3 Bucks CC (Reserves)
[+]
1. 19/09/15  15:00 Wendover (Reserves) 0 - 3 New Bradwell St Peter (Reserves)
[+]