BBFA County Intermediate Cup

Results

Final
101. 15/03/14  15:00 AFC Aldermaston (First) 1 - 2 Hale Leys United (First)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
Semi Final
100. 22/02/14  14:00 Chalfont Wasps (First) 1 - 2 AFC Aldermaston (First)
[+]
99. 22/02/14  14:00 Oakley United (First) 1 - 3 Hale Leys United (First)
[+]
Quarter Final
98. 25/01/14  13:30 Highmoor/Ibis (Reserves Saturday) 1 - 1 AFC Aldermaston (First)
[+]
Away Win Penalties 2 - 4 (1 - 1 after 90 mins)
97. 25/01/14  14:00 Ardington & Lockinge (First) 1 - 2 Chalfont Wasps (First)
[+]
96. 25/01/14  14:00 Hale Leys United (First) 8 - 1 Berks County (First Saturday)
[+]
95. 25/01/14  14:00 Reading YMCA (First) 1 - 2 Oakley United (First)
[+]
4th Round
94. 11/01/14  13:30 Wokingham & Emmbrook (First) 1 - 2 Reading YMCA (First)
[+]
93. 18/01/14  13:30 Berks County (First Saturday) 3 - 2 Stoke Green Rovers (First)
[+]
92. 18/01/14  13:30 AFC Aldermaston (First) 3 - 1 Amersham Town (First)
[+]
Home Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
91. 11/01/14  13:30 Hale Leys United (First) 6 - 1 Risborough Rangers (First)
[+]
90. 11/01/14  13:30 Saxton Rovers (First) 0 - 3 Highmoor/Ibis (Reserves Saturday)
[+]
89. 18/01/14  13:30 Chalfont Wasps (First) 2 - 0 Wantage Town FC (Reserves)
[+]
88. 11/01/14  13:30 Ardington & Lockinge (First) 3 - 1 Penn & Tylers Green (First)
[+]
87. 11/01/14  13:30 Mursley United (First) 0 - 3 Oakley United (First)
[+]
3rd Round
86. 16/11/13  13:30 Long Wittenham Athletic (First) 3 - 5 Berks County (First Saturday)
[+]
85. 16/11/13  13:30 Saxton Rovers (First) 2 - 0 Bracknell Town (Reserves)
[+]
84. 16/11/13  15:00 Wantage Town FC (Reserves) 4 - 2 Binfield (Reserves)
[+]
83. 16/11/13  13:30 Cookham Dean (First Saturday) 2 - 3 Highmoor/Ibis (Reserves Saturday)
[+]
82. 16/11/13  13:30 Reading YMCA (First) 6 - 1 Sandhurst Devels (First)
[+]
81. 16/11/13  13:30 Faringdon Town (First) 1 - 3 Wokingham & Emmbrook (First)
[+]
80. 16/11/13  13:30 Ardington & Lockinge (First) 2 - 1 Milton United (First)
[+]
Home Win After Extra Time (0 - 0 after 90 mins)
79. 16/11/13  15:00 AFC Aldermaston (First) 3 - 1 AFC Corinthians (First)
[+]
Home Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
78. 16/11/13  13:30 Stoke Green Rovers (First) 4 - 2 Pitstone & Ivinghoe United (First)
[+]
77. 16/11/13  13:30 Hale Leys United (First) 13 - 0 MK Wanderers (First)
[+]
76. 16/11/13  13:30 Chalfont Wasps (First) 2 - 1 New Zealand (First)
[+]
75. 16/11/13  13:30 Bucks CC (First) 1 - 2 Mursley United (First)
[+]
74. 16/11/13  15:00 Amersham Town (First) 2 - 2 Olney Town (First)
[+]
Home Win Penalties 4 - 3 (2 - 2 after 90 mins)
73. 16/11/13  15:00 Risborough Rangers (First) 3 - 1 City Colts (First)
[+]
72. 16/11/13  15:00 Chesham United FC (Reserves) 2 - 4 Penn & Tylers Green (First)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
71. 16/11/13  13:30 FC Titans (First) 0 - 3 Oakley United (First)
[+]
2nd Round
70. 12/10/13  14:30 Letcombe (First) 0 - 2 Wantage Town FC (Reserves)
[+]
69. 12/10/13  14:30 Ardington & Lockinge (First) 2 - 1 Didcot Town FC (Reserves)
[+]
68. 12/10/13  14:30 Ashridge Park (Saturday) 3 - 4 Saxton Rovers (First)
[+]
67. 12/10/13  14:30 Wootton & Dry Sandford United (Saturda 1 - 4 Binfield (Reserves)
[+]
66. 12/10/13  14:30 Crowmarsh Gifford (First) 0 - 1 AFC Aldermaston (First)
[+]
65. 12/10/13  14:30 Reading YMCA (First) 6 - 0 Woodley Town (First)
[+]
64. 12/10/13  14:30 Finchampstead (First) 1 - 3 Highmoor/Ibis (Reserves Saturday)
[+]
63. 12/10/13  14:30 Long Wittenham Athletic (First) 2 - 0 Shrivenham (Reserves)
[+]
62. 12/10/13  14:30 Unity (First) 2 - 4 Sandhurst Devels (First)
[+]
61. 12/10/13  14:30 REME (Arborfield) (First) 4 - 7 Bracknell Town (Reserves)
[+]
60. 12/10/13  14:30 Milton United (First) 3 - 0 Frilsham & Yattendon (First)
[+]
59. 12/10/13  14:30 Berks County (First Saturday) 2 - 0 Wallingford Town AFC (First)
[+]
58. 12/10/13  14:30 Holyport (Reserves) 2 - 2 Cookham Dean (First Saturday)
[+]
Away Win Penalties 1 - 3 (2 - 2 after 90 mins)
57. 12/10/13  14:30 AFC Corinthians (First) 2 - 0 Harwell International***** (First)
[+]
56. 12/10/13  14:30 Faringdon Town (First) 2 - 1 Ascot United (Development)
[+]
55. 12/10/13  14:30 Mortimer (First) 0 - 1 Wokingham & Emmbrook (First)
[+]
54. 12/10/13  14:30 MK Wanderers (First) Home Walkover FC Beaconsfield (First Saturday)
[+]
53. 12/10/13  14:30 Mursley United (First) 7 - 0 Bedgrove Dynamos (First)
[+]
52. 12/10/13  14:30 FC Titans (First) 3 - 0 Slough Laurencians (First)
[+]
51. 12/10/13  14:30 Pitstone & Ivinghoe United (First) 5 - 3 Alpha Arms Academicals (First Saturday
[+]
Home Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
50. 12/10/13  14:30 Amersham Town (First) 2 - 1 Buckingham Athletic (First)
[+]
49. 12/10/13  14:30 Marlow United (First) 3 - 4 Oakley United (First)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
48. 12/10/13  14:30 Old Bradwell United (First) 1 - 2 Chalfont Wasps (First)
[+]
47. 12/10/13  14:30 Penn & Tylers Green (First) 10 - 0 Aylesbury Dynamos (First)
[+]
46. 12/10/13  14:30 Great Missenden (First) 0 - 3 Chesham United FC (Reserves)
[+]
45. 12/10/13  14:30 New Zealand (First) 6 - 3 Iver (First)
[+]
44. 12/10/13  14:30 Bierton Wanderers (First) 1 - 3 Hale Leys United (First)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
43. 12/10/13  14:30 Risborough Rangers (First) 1 - 0 Wraysbury Village (First Saturday)
[+]
42. 12/10/13  14:30 Stokenchurch (First) 2 - 4 City Colts (First)
[+]
41. 12/10/13  14:30 Chalvey (WMC) Sports (First) 0 - 2 Stoke Green Rovers (First)
[+]
40. 12/10/13  14:30 Olney Town (First) 7 - 2 Aston Clinton (First)
[+]
39. 12/10/13  14:30 Bucks CC (First) 6 - 2 Grendon Rangers (First)
[+]
1st Round
38. 14/09/13  15:00 Lambourn Sports (First) 1 - 6 Shrivenham (Reserves)
[+]
37. 14/09/13  15:00 Kintbury Rangers (First) 0 - 2 Mortimer (First)
[+]
36. 14/09/13  15:00 Wallingford Town AFC (First) Home Walkover Newbury (Reserves)
[+]
35. 14/09/13  15:00 Ascot United (Development) Home Walkover Barton Rovers (Saturday)
[+]
34. 14/09/13  15:00 Orchard Park Rangers (First) 0 - 3 Wokingham & Emmbrook (First)
[+]
33. 14/09/13  15:00 Hurst (First) 0 - 2 REME (Arborfield) (First)
[+]
32. 14/09/13  15:00 Cookham Dean (First Saturday) 2 - 1 Westwood United (First)
[+]
31. 14/09/13  15:00 Bucks CC (First) 2 - 0 Hambleden (First)
[+]
30. 14/09/13  15:00 Penn & Tylers Green (First) 4 - 0 Hazlemere Sports (First)
[+]
29. 14/09/13  15:00 Prestwood (First) 1 - 8 Alpha Arms Academicals (First Saturday
[+]
28. 14/09/13  15:00 Marlow United (First) 5 - 0 Langley Wanderers*****disbanded (First
[+]
27. 14/09/13  15:00 Downley Albion (First) Away Walkover Chesham United FC (Reserves)
[+]
26. 14/09/13  15:00 Stokenchurch (First) 7 - 5 AFC Spartans (First)
[+]
25. 14/09/13  15:00 Taplow United (Saturday) (First) 0 - 1 Wraysbury Village (First Saturday)
[+]
24. 14/09/13  15:00 Slough Heating Laurencians (First) 1 - 3 Slough Laurencians (First)
[+]
23. 14/09/13  15:00 Swinley Forest (First) 2 - 4 FC Titans (First)
[+]
22. 14/09/13  15:00 Singh Sabha Slough (First) 2 - 4 Chalfont Wasps (First)
[+]
21. 14/09/13  15:00 Chalvey (WMC) Sports (First) 2 - 1 Holmer Green (Reserves)
[+]
20. 14/09/13  15:00 FC Beaconsfield (First Saturday) 6 - 2 Lynch Pin (First)
[+]
19. 14/09/13  15:00 Iver (First) 2 - 1 Burnham FC (Reserves)
[+]
18. 14/09/13  15:00 Amersham Town (First) 5 - 1 Eton Wick (First)
[+]
17. 14/09/13  15:00 Lane End (First) 1 - 3 Great Missenden (First)
[+]
16. 14/09/13  15:00 Bedgrove Dynamos (First) Home Walkover Thornborough Athletic (First)
[+]
15. 14/09/13  15:00 Bierton Wanderers (First) 4 - 1 Newport Pagnell Town (Reserves)
[+]
14. 14/09/13  15:00 Walton Court Wanderers (First) 0 - 5 Buckingham Athletic (First)
[+]
13. 14/09/13  15:00 Loughton Manor (First) 3 - 5 Grendon Rangers (First)
[+]
Away Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
12. 14/09/13  15:00 Aylesbury Dynamos (First) 4 - 0 Buckingham Town (First)
[+]
11. 14/09/13  15:00 Great Horwood (First) 2 - 6 Aston Clinton (First)
[+]
10. 14/09/13  15:00 City Colts (First) 5 - 0 Great Linford (First)
[+]
9. 14/09/13  15:00 Pitstone & Ivinghoe United (First) 9 - 1 Bow Brickhill (First)
[+]
8. 14/09/13  15:00 Stewkley (First) 4 - 5 New Zealand (First)
[+]
Away Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
7. 14/09/13  15:00 Olney Town (First) 3 - 0 AFC Victoria (First)
[+]
6. 14/09/13  15:00 New Bradwell St Peter (First) 2 - 3 Hale Leys United (First)
[+]
5. 14/09/13  15:00 Risborough Rangers (First) 1 - 1 Haddenham United (First)
[+]
Home Win Penalties 3 - 0 (1 - 1 after 90 mins)
4. 14/09/13  15:00 Stony Stratford Town (First) 1 - 3 Oakley United (First)
[+]
3. 14/09/13  15:00 Old Bradwell United (First) 3 - 1 Willen (First (Sun))
[+]
2. 14/09/13  15:00 Winslow United (First) 1 - 1 Mursley United (First)
[+]
Away Win Penalties 1 - 4 (1 - 1 after 90 mins)
1. 14/09/13  15:00 Wolverton Town (First Sat) 1 - 2 MK Wanderers (First)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)