BBFA Council Members

Introducing the Berks & Bucks FA Council.

President and Life Member
Mr W. J. Gosling  Tel: (01367) 718817

Chairman and Life Member
Mr D.C. Grainge  Tel/Fax: (01869 253820, Please phone this number between 7pm and 9pm only) 

Deputy Chairman
Mr. J. Horsley  Tel: (01908 616145) 

Treasurer/Finance Director
Mr.G. Cardno - Email: Geoff.Cardno@Berks-BucksFA.com  

Chief Executive and Company Secretary
Liz Verrall, County Office, 15A London Street, Faringdon, Oxon, SN7 7HD
Tel: (01367) 246811- Email: Liz.Verrall@Berks-BucksFA.com

Hon. Referees Secretary
Mr P. R. Hitt  Tel: (0118) 9267 607

Hon. Cup Competitions Secretary                                                                                                                                        Mr R. A. Lipscombe  Tel/Fax: (01296) 486310

Hon. Youth Secretary
Mrs C Collins - Email: 7carol@sky.com

Hon Assistant Youth Secretary (All Youth & Minor Cup Competitions)
Mr. T Quenault  Tel: (01635 827676)

Representative on The F.A. Council
Mr R. A. Lipscombe  Tel/Fax: (01296) 486310

Referee Committee - Co-opted Member
Berks & Bucks Referees Association
Mr. Derek Reigate  Tel: (01189 695 627].

FULL LIST OF MEMBERS OF COUNCIL

Life Members
J. Atkins, (01494) 813283
W.J. Gosling, (01367) 718817
J.A. Christopher, (01235) 833437.
R.S. Heley, (01296) 481518
T.J. Hooker, (01494) 874632
J.C.W. Collier, (01237) 420324
R.G. Woolman, Tel: (01753) 853607
K.W. Boddy, Tel (01753) 542921
D.J. Piper, Tel: (01635) 862092.
W.R. Johnson.
A. Bond , Tel: (01908) 378398
D. C. Grainge,
B. G. Moore, Tel: (01652) 649161                                                                                                                                                                               R.L. Custance, Tel: (01367) 252090

The above named, as Life Members, serve on Council irrespective of any other position held.

Elected Divisional Representatives

Division One (Aylesbury Vale)
R. Reading, Tel: (01296) 712155.
E.W.J. Miller,  Tel: (01296) 623 762
R. K. Walter, Tel: (01296) 487 484

Division Two (Mid Bucks)
R. C. Ansell, Tel:: (01494) 462876
T. Saunders
A. Piggott

Division Three (South Bucks)
B. Bowyer, Tel: (01628) 521539.
W. Hing  Tel:( 01753 772976)
G. Reeves,   Tel: (01344 412315)

Division Four (East Berks)
P. Floyd, Tel: (01189 737987) 
J.D. Griffiths, Tel: (01753 646924)
R. Bennett, Tel: (01189 695509)

Division Five (Reading Borough)
D.G. Jeanes, 7ZP Tel: (01189) 413926
K. M. Parsons,Tel: (01189) 416279
Vacant

Division Six (North and South Berks)
W. McKnight, Tel: (01367) 241346.
T Quenault, Tel: (01635 827676)
M. Hall Tel: (01488 689040)

Division Seven (Milton Keynes)
J. L. Fenner, Tel: (01908 371809)
L. Passey, Tel: (01908 01908 617743)
N. Alden

Council Co-Opted Members
Hon. Referees Secretary
Mr P. R. Hitt,

Hon. Cup Competitions Secretary
Mr R. A. Lipscombe

Hon. Youth Secretary:
Mrs C Collins - Email: 7carol@sky.com

County Development Manager
Liz Pill
Liz.Pill@Berks-BucksFA.com

Berks & Bucks Referee’s Association Representative:
Mr D.H.G. Reigate.